Začátečníci, ale třeba i příležitostní fotografové(ky) a nejen oni, mají další příležitost naučit se jednoduše a rychle základům fotografování. Mohou poznat, že tajemství krásných fotografií není žádným tajemstvím.

Není potřeba obsáhlého učení a teorie, aby účastníci fotografických kurzů uměli dobře fotografovat. V těchto kurzech se budete učit hrou a praxí. Sezením u počítače získáte zkažené oči a bolavá záda, účastí na fotografickém kurzu umění fotografovat. Kurzy jsou jednodenní a probíhají celé venku v uvedením městě a termínu.  V městských lokalitách  lze učit většinu fotografických témat. Zaměření kurzu pro začátečníky je na krajinářskou fotografii a portrétní fotografii. Tedy disciplíny, které nejvíce využijete na dovolené a v rodině. Stranou ovšem nezůstávájí ani sportovní a kreativnější fotogafie. Vše se dozvíte níže.

Pro ještě větší fotonadšence pořádáme i kurzy letecké fotografie. Nezáleží zda jste začátečník nebo profík. Letecké fotografování je sice náročnější, ale platí o něm totéž co o výše popisovaných fotografických kurzech pro začátečníky. Za jediný den ho snadno zvládnou začínající i zkušení. V minulosti s námi létal i fotografický semestr, který vedl Ondřej Neff.

Poloha letišť, ze kterých létáme zajišťuje fotografování opravdu krásných míst. Navíc letiště u Benešova je často k pozdnímu odpoledni svědkem startů horkovzdušných balonů. Prolétávat s fotoparátem okolo těchto vzduchoplavců je nádherný bonus letecké fotografie, ale také fantastický zážitek.

Když už je řeč o létání, pak na své si na těchto kurzech přijdou letečtí i železniční spotteři. Každý se rád zdokonaluje, aby své létající či železniční miláčky nafotografoval co nejlépe. Letecký i železniční spotting je dnes velmi oblíben a není divu. Na železnicích se nám prohánějí vlaky od historických skvostů po ty nejmodernější a v leteckém spottingu je to obdobné. Pořadají se letecká šou kde si oko diváka skutečně smlsne na nádherně udržovaných letadlech všeho druhu a všeho věku. Spotting se rozrůstá a spotterů přibývá.

Chybí Vám tu ještě něco? Nebojte se. I fotografování domácích mazlíčků, psů, koček, ptactva jsem nevynechal. Tato kategorie fotografií ve své podstatě spadá do fotografie portrétní. Fotografujete-li rádi koťátka, pejsky, papoušky, andulky, ale třeba i motýly, nebudete ochuzeni.

Nemusíte se dívat na fotografování jako na nějakou obsáhlou vědu. Tu nechte vědcům a sami si fotografování užívejte. Se získanými vědomostmi si svého koníčka užijete ještě mnohem více a vaše fotografie budou ještě více vidět a přinesou ještě více radosti Vám, rodině i přátelům.

Chcete snadno umět lépe fotografovat? Vezměte fotoparát a pojďte si hrát.